אודות

החברה מנהלת שורה של פרויקטים שונים, בפיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים. הפרויקטים מתבססים על עקרונות טיפוליים המאמינים שלכל בן אדם המתמודד עם מוגבלות נפשית ו/או פיזית הזכות להשתלב במעגל העבודה כמו כל בן אדם אחר בחברה.

ההשתלבות במעגל העבודה הכללי הנו דבר בסיסי והכרחי בחיי כל אדם, ובמיחוד בקרב בעלי המוגבלויות הנפשיות והפיזיותהדבר מעודד אותם לצאת מהבית או מהמסגרת בה הם חייםמחזק את השתלבותם בחברה ובבניית מעגל חברתימעניק להם תחושת שייכות כחלק בלתי נפרד מהחברה,ומחזק את הדימוי והביטחון העצמי שלהםמחשל אותם לקראת חיים עצמאיים. חשוב לציין שהמשכורת שמקבל בעל המוגבלות הנפשית או הפיזית ממקום העבודה לא תפגע בזכותו לקצבת הנכות מהביטוח לאומי וזאת בהתאם לתיקון חוק לרון.  

חברת פת"מ מאמינה שמתן הזדמנויות עבודה לבעלי מוגבלויות ושילובם בשוק העבודה הנו דבר בעל ערך עליון וחשיבות עצומה, על כן חרטה החברה על דגלה את היעדים הבאים:

הרחבת המודעות בקרב בעלי מוגבלויות לגבי זכותם להשתלבות בשוק העבודה (למידע נוסף בעניין ולבדיקת זכאותקריטריונים לקבלת השירותים כנסו לעמודים: תעסוקה נתמכת,  ועבודה נתמכת באתר שלנו).

הרחבת המודעות בקרב מעסיקיםחברות קטנותבינוניות וגדולות לגבי חשיבות מתן הזדמנויות עבודה לבעלי מוגבלויות בהיותם חלק בלתי נפרד מהחברה שלנו.

לצד חשיבות הערך החברתימעניק משרד התמ"ת לכל המעסיקים אשר משלבים אנשים עם מוגבלויות בעסקים שלהם סיוע באמצעות כלים והטבות של המשרד, ובנוסף הוקם מרכז תמיכה מיוחד למעסיקים בעניין (למידע נוסף ובירורים ניתן להיכנס  לדף באתר שלנו "מידע למעסיקים"..

 צוות פת"מ הוא צוות מקצועי, מיומן, וותיק, בעל יחסי אנוש גבוהיםאחראי, בעל ניסיון גבוה בניהול מערך העבודה ו/או התעסוקה הנתמכת, כולל גיבוש תוכנית שיקומית, חיפוש והתאמת מקומות עבודה בהתאם ליכולות, צרכים ורצונות מקבלי השרות, ליווי והדרכה מקצועית, ביצוע ועדכון התוכנית השיקומית שנבנתה לכל משתקם

1. עובדים השמה  האחראים על : 

מתן ליווי מקצועי ושמירה על זכויות מקבלי השרות במקומות העבודה.
הדרכת והכשרת המשתקמים בכל הקשור להרגלי עבודה, להבטחת הסתגלות אופטימאלית והתמדה במקום העבודה

חוליה המתאמת ומגשרת בין צרכי המשתקמים לבין צרכי המעסיקים

 

 
2. עובדים סוציאליים אחראים על : 
 
בניית תוכנית שיקומית פרטנית לכל משתקם.
מעקב פרטני אחרי ביצוע התוכנית ועדכונה במידת הצורך

עובדים